Ájurvéda : ohnivá síla agniZáklady tradičního indického systému léčby, který pomáhá dosáhnout harmonie těla a ducha.

Autorka: Claire Paphitis

Další knihy v článku.

Historie koncentračního tábora Mauthausen – Kapitoly sledují dějiny koncentračního tábora Mauthausen od jeho vzniku roku 1938 do jeho osvobození americkou armádou v květnu 1945.

Autor: Hans Maršálek

Kód růže – Román se špionážní zápletkou, který se odehrává v Británii během druhé světové války a krátce po ní, je založen na historických faktech o zámku Bletchley Park, kde bylo speciální kryptografické pracoviště. V zámečku Bletchley Park v roce 1940 pracují tři dívky, které znají vojenské tajemství tohoto britského kryptografického pracoviště. Bohatá a krásná Osla, Mab z chudé londýnské čtvrti a Beth. Vznikne mezi nimi přátelství, ale po jedné roztržce skončí a dívky se po válce rozejdou. V roce 1947 se chystá svatba královny Alžběty s princem Filipem. V té době Osla dostane podivný zašifrovaný dopis, který poslala Beth.

Autorka: Kate Quinn

Lest – Detektivní příběh s milostným podtextem vypráví příběh důvěřivé Talie a jejího manžela, kterým je podvodník všech podvodníků. Naštěstí je na scéně Drex Easton, agent FBI. A možná je všechno jinak.

Autorka: Sandra Brown

Měli štěstí – Tiskařský učeň Felix Thalberg se musí vypořádat s těžkou situací. Jeho milované město se proměňuje pod nadvládou nacistů. Jednoho večera se v přeplněné tančírně potká se záhadnou mladou ženou, která mu změní život jednou provždy. Hana je pro jeho chmurný a stagnující život jako závan čerstvého vzduchu a Felix se do ní okamžitě zamiluje. Když se ji ale pokouší znovu najít, nenachází po ní ani stopy.

Autorka: Catherine Hokin

Saturnin se představuje – Ač se to může zdát k neuvěření, Saturnin nebyl sluhou odjakživa. Přesto už jako jinoch prožíval řadu neuvěřitelných příhod. Jak vypadaly jeho mladické eskapády, do nichž byla skoro vždy zapletená nějaká ta žena? Proč se jeho matka rozhodla pro jméno Saturnin? A jak se dostal až do služeb svého pána v obklopení tety Kateřiny a dalších příbuzných?

Autor: Miroslav Macek

Sen v bílém – Kamarádky Mac, Laurel, Parker a Emma společně vlastní svatební agenturu. I když se stále pohybují v prostředí svateb, samy štěstí v lásce zrovna nemají.

Autorka: Nora Roberts

Škola noci. 3, Vyvolená – Ve třetím díle série Škola noci sledujeme další trable budoucí upírky Zoey Redbirdové, kterou podobně jako v předchozích částech ani báječné nadpřirozené schopnosti neuchrání před bolestnými omyly a průšvihy dospívání.

Autorky: P. C. Cast a Kristin Cast

Zápisky z Afghánistánu : ať tě strážní andělé  provázejí – Autor působil jako zahraniční korespondent České televize v Afghánistánu a natáčel reportáže z míst, kde sloužily jednotky Armády ČR. Silná výpověď známého reportéra, doplněná o unikátní fotografie zaujme všechny, kdo se zajímají o Afghánistán, novinářskou praxi i vojenská témata.

Autor: Karel Rožánek

Žítkovské bohyně – Etnografka Dora Idesová pochází z malé horské vesnice Žítková. Po dramatické smrti své matky, kterou ubil její otec, je spolu se svým mentálně postiženým bratrem vychovávána tetou Surmenou. Tato žena patří k bohyním, ženám nadaným výjimečnými léčitelskými schopnostmi. Jednoho dne je Surmena odvedena bez jakéhokoli vysvětlení bezpečností a Dora s bratrem umístěna do ústavu. Dospělá Dora se rozhodne vypátrat, co se vlastně před lety stalo. Prostřednictvím studia historie bělokarpatských žen “bohyň” nalézá nejen jejich těžké osudy, ale i svou pohnutou minulost.

Autorka: Kateřina Tučková