Dokonalá kořist –  Edinburgh se stává evropskou metropolí hrůzy. Uprostřed hudebního festivalu rozetne ostrá čepel břicho charitativnímu pracovníkovi. V mnohatisícovém davu si vraha nikdo nevšimne. Nedlouho poté je na dně popelnice nalezena učitelka z mateřské školky, uškrcená vlastní šálou. Policie nezná motiv a nemá ani žádné stopy – dokud se po městě nezačnou objevovat podezřelá graffiti.

Autorka: Helen Fields

Gaslighter – Kniha inspirovaná skutečnou událostí líčí psychický teror, jemuž je hlavní hrdinka vystavována ze strany manipulativního manžela. Dokáže od svého trýznitele, který byl na začátku vztahu okouzlující a milující, nakonec odejít?

Autorka: Markéta Harasimová

Les v domě – Dramatický příběh o tom, že nic v životě není takové, jak to na první pohled vypadá, a že žádné tajemství není nikdy pohřbeno tak hluboko, aby se nedalo vykopat. Říkají jí Cácora a vypadá to, že je na světě nedopatřením a jakoby navíc. Otec kamsi zmizel při povodních, matka utíká před odpovědností k milencům a alkoholu – a Cácora zůstala viset na krku nevraživé babičce, která obhospodařuje zahradnictví a je přesvědčená o tom, že všechno špatné lze v životě jednoduše vyhubit jako žravé plzáky. Nebo o tom prostě nemluvit.

Autorka: Alena Mornštajnová

Námi to začíná – Lily se po rozvodu snaží vycházet s bývalým manželem Rylem co nejlíp, aby se oba mohli podílet na výchově téměř roční dcerky Emerson. Poté, co se na ulici náhodou setká s Atlasem a nechá se od něj pozvat na rande, se věci začínají komplikovat. Atlas Corrigan je jediný muž, kterého Ryle v blízkosti své bývalé ženy a dcery bude vždycky nesnášet. A Lily si až moc dobře uvědomuje, že ačkoli už nejsou manželé, bude Ryle součástí jejich životů už napořád.

Autorka: Colleen Hoover

Není úniku – Úvodní díl nové kriminální série oblíbené islandské spisovatelky uvádí na scénu policejního vyšetřovatele Týra, který se po letech vrací na rodný Island a hned musí vyšetřovat hrůzný mord čtyř lidí.

Autorka: Yrsa Sigurðardóttir

Kde jsi, když nejsi –  Bouřlivé, syrové a vášnivé vyprávění o rozchodu. Příběh je o svobodě, závislosti, ale i zbabělosti a statečnosti. Také o poslušnosti, laskavosti i lhostejnosti. O těch nejlepších a nejhorších rozhodnutích. O naději a beznaději. O zraňování i zraňování se. O tom, co se stane, když s něčím tak strašně moc škubneš. Jedná se o příběh bez pravidel. Je to jenom hra, a nebo jde o život?

Autorka: Radka Třeštíková

Neviditelné kořeny – Listopad 1989. Vysokoškolák Pavel prožívá události revolučních dní, které poznamená rodinná tragédie: jeho otec, příslušník StB, spáchá sebevraždu. Pavel se navíc dozvídá, že je adoptovaný, a tak začíná pátrat po svých kořenech. Nedlouho po druhé světové válce se snaží Tomáš a Anežka, zaměstnanci firmy Baťa, uprchnout přes střežené hranice ze své vlasti. Co mají desítky let vzdálené osudy společného a jak je ovlivní bouřící dějiny?

Autor: Hynek Čapka

Nultá hodina – Hedvika se vrací do poválečného Československa po sedmi letech, které prožila v Londýně a ve vojenské službě v Africe. Z trosek se snaží znovu vystavět svůj někdejší život, postupně však zjišťuje, že se jednotlivé dílky poztrácely a nic už není jako dřív. Hrůzy války a léta odloučení ji s manželem odcizily, a do cesty jí navíc vkročil jiný muž. Hedvika mezitím bezmocně pozoruje, jak v její vlasti jednu totalitu střídá druhá. Podaří se jí vystoupit z neklidného bezčasí nulté hodiny?

Autorka: Jana Poncarová

Pohádka – Charlie Reade vypadá jako obyčejný středoškolák, ale už toho má dost za sebou, život se s ním rozhodně nemazlil: máma mu umřela při autonehodě, z táty se stal alkoholik. Ve svých sedmnácti Charlie potkává Howarda Bowditche, samotáře z domu na vysokém kopci. Na zahradě za domem stojí zamčená kůlna, z níž se linou příšerné zvuky. Pan Bowditch umírá a Charlie zjišťuje, že mu dům odkázal – spolu s tajemstvím, které bude zatraceně těžkým břemenem. V kůlně je totiž portál do jiného světa. Ten jiný svět je v ohrožení a spolu s ním i ten náš. V paralelním vesmíru jsou honosné paláce s vysokými věžemi, zatuchlé podzemní kobky a magické hodiny, které umějí vrátit čas.

Autor: Stephen King

Saturnin při chuti : oficiální pokračování – Další román inspirovaný už klasickým dílem Zdeňka Jirotky o Saturninovi, který, aby se nenudil, se stane sluhou u nesmělého mladého muže.

Autor: Miroslav Macek