100 nejkratších cest k Tobě, aneb, Příběh duše – Text o mezilidských vztazích očima českého novináře a moderátora. Stovka rad k obecným aspektům života je doplněna ilustračními příběhy i autorovými poučkami.

Autor: Petr Casanova

Ateliér Rosen. Sny nové doby – Pokračování romantické série ze světa módních salónů, které se i v první polovině 19. století snažily zajistit zvláště svým klientkám půvabný vzhled, vkus a eleganci. Kassel, 1834. V Ateliéru Rosen vládne čilý ruch. Elisa má po svém návratu do Tržní uličky plné ruce práce, nová učnice má ulevit jí i ostatním modistkám. Matka Charlotta není zpočátku novými uchazečkami příliš nadšená – a už vůbec ne nenápadnou Gretou. Zatímco však Greta překvapí netušeným nadáním, Elisa horečně očekává návštěvu svého otce. Když se konečně objeví, doprovází ho veselý student, jemuž se půvabná Elisa na první pohled zalíbí.

Autorka: Anne Jacobs alias Marie Lamballe

Barvy krásy. Sophiin triumf – New York, 30. léta 20. století. Sophia stojí v životě znovu na rozcestí. Má za sebou nechat “pudrovou válku” a začít znovu? Když se překvapivě objeví u jejích dveří těžce nemocná přítelkyně Henny, nechá své návrhy na vlastní kosmetickou firmu spát a vrátí se k Heleně Rubinsteinové. Soukromé štěstí najde ve velké lásce k Darrenovi, který ji požádá o ruku. Nakonec ale vypukne druhá světová válka a hrozí zničit všechno, co je jí milé a drahé.

Autorka: Corina Bomann

Černočerná tma – Ve čtyřech temných příbězích nám mistr napětí připomíná, jak iluzorní je bezpečí známého prostředí a každodenního života.

Autor: Stephen King

Kroky vraha – V pražském lesoparku byla v noci uškrcena mladá žena. Novinářka Julie Kellerová je zřejmě poslední, kdo s ní před vraždou mluvil. Oběť se navíc nápadně podobala její dceři Kláře.

Autorka: Michaela Klevisová

Můj příběh jménem policie – Jak doopravdy funguje česká policie, na jakých principech stojí její každodenní činnost, jaké nároky jsou kladeny na práci řadových policistů? Každým dalším odslouženým rokem jsem nabýval silnějšího přesvědčení, že tu něco není v pořádku. A opravdu. Není! Otevřená výpověď docela obyčejného policisty, který byl příslušníkem Policie České republiky necelých 12 let.

Autor: Jan Duda

Mýty a fakta o autismu – Kniha přináší populárně-naučnou formou málo známá fakta o autismu, jejich nečekané souvislosti a nevyhýbá se ani hodně diskutovaným tématům. Není učebnicovým textem ani poradenskou příručkou. Nemá za cíl komplexně popsat určitou problematiku spojenou s poruchami autistického spektra. Zaměřuje se naopak na poznatky, o nichž se v učebnicích většinou nepíše, protože se nehodí do učebnicových schémat.

Autor: Michal Hrdlička

Pražský hřbitov – Román Umberta Eca, v němž vystupuje řada historických postav (mj. S. Freud, A. Dumas) líčí na pozadí událostí 19. století vznik fiktivního konspiračního plánu, který začal žít vlastním životem.

Autor: Umberto Eco

Velká žena z Východu – Co se stane, když vám pravou ruku povede rozum a levou ruku vášeň?! Budete milovat až za hrob. Krutě veselý příběh o mladé ženě z Česka, která se rozhoduje nejen mezi třemi osudovými muži, ale taky mezi kariérou v zahraniční firmě, horskou loukou a touhou být nejkrásnější ze všech.

Autorka: Halina Pawlowská

Zákon přitažlivosti – Parker miluje svou práci a na soukromý život jí nezbývá čas. Stejně jí chybí ten pravý mužský! Motá se kolem ní jenom libový frajírek Malcolm. Jeho styl a silná motorka jí lezou na nervy, vypořádá se s ním proto s rázností sobě vlastní.

Autorka: Nora Roberts

Zapomenuté příběhy 2 – Výklady málo známých událostí a dalších zajímavostí světových dějin. Kniha se věnuje historii neandrtálců, anglickým dějinám v čase raného středověku, hledání vhodných léků proti kurdějím, průběhu irského hladomoru, počátkům pěstování brambor, válkám Britů s jihoafrickými domorodci v 2. polovině 19. století nebo operacím druhé světové války v letech 1939–1940.

Autor: Marian Kechlibar

Zlodějka příběhů – Šéfka televizního scénáristického týmu Anna Valentová je výrazná osobnost – lidé ji buď milují, nebo nenávidí. Anna chce být ve všem nejlepší, jenže teď se jí pracně vybudovaná pověst hroutí pod rukama: její dcera je nezvěstná a navíc neznámý vyděrač odhalil všechna její tajemství.

Autorka: Michaela Klevisová