Bílá laň – Příběh z “lepších kruhů” o slečně a potom paní Marlen jako by se obracel k těm čtenářkám, které si někdy chtějí počíst, aniž by vyprávění braly příliš vážně.

Autorka: Vlasta Javořická

Cilčina cesta – Román inspirovaný skutečnými událostmi vypráví o životních útrapách Cilky Kleinové, pocházející ze Slovenska. V roce 1942 byla Cilka se svojí rodinou deportována do Osvětimi. Válku přežila pouze ona. Tehdy šestnáctiletou dívku si vybral velitel Osvětimi-Březinky pro svoji osobní zábavu. To byla cena za život, ale i důvod k dalšímu trestu po osvobození tábora. Místo návratu domů, do Československa, Cilku poslali do sovětského gulagu ve Vorkutě.

Autorka: Heather Morris

Doteky přírody a moudrosti – Kniha fotografií, které byly během několika let zachyceny fotoaparátem na toulkách po různých místech světa, ale také v naší vlasti. Fotografie jsou doplněny citáty a myšlenkami.

Autor: Petr Nazarov

Dvacet deka lásky – Povídky o lásce i jejím nedostatku.

Autorka: Simona Monyová

Francouzský manžel – Vztah úspěšné spisovatelky Kamily Oliverové s postarším, ale šarmantním Francouzem začíná jako pohádka, ale končí jako boj o přežití. Kamila Oliverová je známá autorka knih o záhadách a krásná žena. Albert Gabriel je synem přísného vojáka, který doma vládne tvrdou rukou. Albert Gabriel tak žije i přes mnohočetná nadání ve strachu a poslušnosti, což zanechá stopu na jeho osobnosti. Jako dospělý muž je bohatý a úspěšný, ale i nestálý; miluje a vzápětí nenávidí, navíc se často uchyluje k agresi. Svým chováním od sebe odežene obě manželky a zůstává sám ve srubu v lesích.

Autorka: Klára Janečková

Hrníček z lásky – Eliška je nadaná výtvarnice. Během svého devětadvacetiletého života se naučila naprosté samostatnosti, odloučila se od lidí a pokouší se uživit výrobou keramiky. Adam je milý, atraktivní a galantní muž, který vyrostl obklopen láskou svých nejbližších, v podnikání se mu daří, jako skoro ve všem. Osud však svede Elišku s Adamem dohromady, aby po delší době zjistili, že jsou si souzeni.

Autorka: Táňa Kubátová

Iveta Bartošová : neměla jsem se narodit – Kniha, jíž dal název Ivetin základní životní pocit, vznikla na základě její nutkavé potřeby o sobě všechno vypovědět až do konce.

Autorka: Michaela Remešová

Jak mluvit s dětmi o sexu : rádce pro rodiče a učitele – Kdy a jak dětem vysvětlit, jak přišly na svět? Jak jim pomoci naučit se vyjadřovat lásku, milostné vztahy a sexualitu? Jak ochránit děti před sexuálním zneužitím? Jak je chránit před nechtěným těhotenstvím nebo infekcí HIV? Jak nepřehlédnout nic, co by mohlo ovlivnit zdravý vývoj dítěte? Odpovědi na tyto i další otázky zodpoví známý sexuolog MUDr. Ondřej Trojan. Členění podle věku od 3 do 18 let – názorné ilustrace – pedagogické stránky pro jednotlivá vývojová období.

Autor: Ondřej Trojan

Jana Eyrová – Klasický román je příběhem osudové lásky a současně i historií citového a intelektuálního osvobození ženy viktoriánského období. Chovanka ze sirotčince přichází na venkovské panství jako vychovatelka a v domě opředeném nevysvětlitelným tajemstvím prožije velkou osudovou lásku. Než však prosadí svou svobodnou vůli a právo rozhodnout o vlastním osudu, zažije mnoho utrpení a odříkání. Hrdinčina morální síla, jasný rozum a upřímný cit překonají všechny překážky a dovedou ji po boku milovaného muže ke štěstí.

Autorka: Charlotte Brontë

Podraz – Kyle Craig, bývalý pracovník FBI, který byl odhalen jako mimořádně vynalézavý a brutální vrah přezdívaný Génius, uprchl z nejpřísněji střeženého vězení. Teď systematicky odškrtává na svém seznamu všechny, kdo původně byli zodpovědní za jeho dopadení a uvěznění. Alex Cross, proslulý odborník na psychiku zločinců, figuruje na jednom z předních míst.

Autor: James Patterson

Smečka – První díl romantické fantasy série.

Autorka: Andrea Cremer

Toulavá kamera 12 – Knižní zpracování televizního pořadu obsahuje padesát poutavých reportáží. Zavedou vás do hradů a zámků, prohlédnete si neobvyklá muzea a pozoruhodné přírodní úkazy.

Autoři: Iveta Toušlová, Marek Podhorský, Josef Maršál