S námi vždy all inclusive!

V první polovině roku 2013 byli v centru zájmu uživatelé knihovny a dále to bylo čtení ve všech jeho formách. V únoru se náš Hobby klub přesunul do ZŠ Strážov, kde jsme se pod vedením paní Jany Skalové naučili pracovat s hlínou.

V březnu se naše knihovna připojila k celostátní akci “Březen – měsíč čtenářů 2013”. Všem uživatelům byly nabídnuty výtvarné kurzy a besedy – Glazování, Jarní dekorace, Šumava romantická. Svoji činnost opět zahájil i Junior klub, kde jsme s děvčaty vyráběly velikonoční věnečky. Tak jako aprílové počasí i dubnové akce knihovny byly rozmanité. Pod vedením lektorky Zuzany Trefancové se zájemkyně v Hobby klubu naučily pracovat s modelovací hmotou – potahování a zdobení dortů. Knihovnu navštívila spisovatelka Markéta Čekanová a ilustrátor VHRSTI. Pro děti z MŠ Strážov si připravili program s názvem Malovaná pohádka. A v dalším týdnu si děti při výtvarném tvoření dokončily textilní výrobek podle vlastního vkusu a své fantazie. V Junior klubu proběhly dva výtvarné kurzy – Náramek Candy bag. V květnu se knihovna rozzářila květinovými šperky, které si zájemci mohli vyrobit při našich kurzech.

Projekty Šumava romantická, Malovaná pohádka, Povelikonoční tvoření (textilní výrobek) a Výroba šperků se uskutečnily za finanční podpory Ministerstva kultury.