Informace

Místní knihovna ve Strážově je organizační složkou Města Strážov
Místní knihovna ve Strážově
Informační středisko Strážov
 
Jana Tremlová
jana.tremlova@seznam.cz 
 
Strážov 71 
340 21 Janovice
tel: +420 376 382 338
knihovna@strazov.cz
 

Výpůjční doba :

 

Pondělí: 8.00–11.30
a 12.00–18.00 hod.

 

Úterý: 8.00–11.30
a 12.00–16.00 hod.

 

Středa: 8.00–11.30
a 12.00–17.00 hod.

 

Čtvrtek: 8.00–11.30
a 12.00–16.00 hod.

 

 

Správce stránek:
Ing. Jan ADAMEC
jan.adamec@strazov.cz
 

Novinky pro děti

Kapka Ája – Ája je zvědavá kapka vody. Stále se na něco ptá a tak je na čase, aby začala chodit do školy. Ája si ve škole najde nejen skvělé kamarády, ale musí se vypořádat i s protivnou kapkou Dájou. K tomu všemu se dozví spoustu zajímavostí o vodě a její nepostradatelnosti pro život.

Autorka: Alena Mornštajnová

Největší nemehlo pod sluncem – Příběh “nešikovné” Báry, jejíž potíže jsou způsobeny vývojovou poruchou motorické koordinace. Bára nejezdí na kole, špatně kreslí, neumí plavat ani lyžovat a každou chvíli zakopne. Křehké sklenice jsou u ní ve velkém nebezpečí: většinou je rozlije, dřív než s nimi dojde ke stolu. Bára má dyspraxii, a to znamená, že za svou nešikovnost nemůže. Všichni její kamarádi jezdí na kole nebo na skateboardu, zatímco ona pořád jen na koloběžce. Vidí, že druzí kreslí nádherné obrázky, jen ten její vypadá i přes veškerou snahu pořád jako čmáranice. Co se stane, když se dívka najednou musí postarat o dědečka, chalupu, zahradu a všechno ostatní?

Autorka: Petra Štarková

Nenažraná koza – Obrázkový příběh o nezbedné koze, která se rozhodla ochutnat na farmě všelicos. Mlsnou kozu nebaví přežvykování trávy, a tak se rozhodne vyzkoušet něco nového. Obejde celý statek, kočce vypije mléko, spořádá prasátku bramborové slupky, farmářově dcerce slupne botu a farmářovi dokonce trenýrky. Není divu, že se jí udělá špatně. Zezelená, zežloutne, zmodrá…

Autor: Petr Horáček

Popelářské pohádky – Dvacet pohádkových příběhů, ve kterých mají hlavní roli nejen popeláři, popelnice a kontejnery, ale také pohádkové postavy. Pohádkové vyprávění o boji zvířátek s lesní skládkou, doktorovi léčícím popelnice nebo o rozčileném papírovém hasiči, který chtěl zachránit princeznu.

Autorka: Zuzana Pospíšilová

Popletené barvy : pohádky naruby – Každá začínající čarodějka občas nějaké to kouzlo pěkně poplete. Uznejte samy, děti, už jste někdy viděly modrou Karkulku, zelená prasátka nebo šedivou Zlatovlásku? Čarujte společně s malou čarodějkou a navraťte pohádkovým bytostem jejich správné barvy!

Autorky: Alexandra Hockicková a Štěpánka Sekaninová

Rakeťák – Dobrodružný příběh z Galaktické aliance, kterou neohroženě chrání Buzz Rakeťák a jeho tým. Příběh bohatě doprovázený obrázky z filmu o nerozlučné průzkumné dvojce Alishe Hlohové a Buzzovi, zvaném Rakeťák. Buzz se rozhodně nevzdává a proto se bude snažit zachránit průzkumníky, kteří ztroskotali na cizí nebezpečné planetě. Bude se muset postavit Zurgovi a jeho armádě robotů, ale také podstoupit nebezpečné experimenty s palivem určeným pro hyperrychlost. Experimenty však mají jednu velkou nevýhodu. Zatímco Buzz během nich zestárne o čtyři minuty, ostatní průzkumníci na základně o čtyři roky.

Příběh podle filmu.

Strašidýlko Stráša – Představte si malé strašidlo. A teď si představte, že tohle malé strašidlo se všeho bojí. Tmy, zvuků, zkrátka všeho. A tak mu nikdo neřekne jinak než Stráša. O tom, jak se malý Stráša skamarádí s klukem Matějem, a o tom, co všechno spolu zažijí, vypráví nová kniha oblíbené spisovatelky Aleny Mornštajnové s báječnými ilustracemi Galiny Miklínové.

Autorka: Alena Mornštajnová

Superstar SpongeBob – Krátký příběh o oblíbené filmové postavičce a zkušenostech se světem šoubyznysu. SpongeBob a jeho kamarádi Sandy a Patrik se přihlásí do nového televizního pořadu “Hledáme největšího podmořského odvážlivce na světě”. Ačkoliv SpongeBob málem zaspí začátek soutěže a nemá připravený požadovaný kaskadérský kousek, štěstí stojí opět při něm.

Autorka: Annie Auerbach

Webové odkazy

Vyhledávače  
Google www.google.com
Seznam www.seznam.cz
Jyxo www.jyxo.cz
Atlas www.atlas.cz
Centrum www.centrum.cz
Tiscali www.tiscali.cz
Volný www.volny.cz

 

NK Praha www.nkp.cz
Sdružení uživatelů LANius www.skat.cz
SKIP www.skipcr.cz
Lanius www.lanius.cz
Ikaros www.ikaros.cz
Caslin – jednotná informační brána www.jib.cz
Knihovny podle Seznamu www.seznam.cz
České zoologické bibliotéky www.biblioteka.cz
Knihy na internetu www.knihservis.cz
Internetová knihkup. www.knihy.cz
Jednotná informační brána
www.jib.cz
www.KNIHOVNA.cz
www.knihovna.cz
Česká bibliografická databáze www.cbdb.cz