Novinky pro mládež

Holka mimo rytmus – Když Leah bubnuje, obvykle je v rytmu. Ve svém každodenním životě si ale připadá tak trochu mimo rytmus. Má pocit, že nikam nezapadá, dokonce ani mezi své nejlepší kamarády. Jako jediná z nich je jedináček, žije jen se svojí mámou a peněz nemají zrovna nazbyt. K tomu všemu má Leah velké tajemství – je totiž bisexuálka.

Autorka: Becky Albertalli

Jeden temný trůn – Nástupnický rok započal úžasnými slavnostmi, které se staly předzvěstí měsíců, jež mají rozhodnout o budoucím osudu ostrova Fennbirn a jeho obyvatel. Nikdo neví, která ze sester se nakonec ujme trůnu. Všem se ještě před nedávnem zdálo, že Katharine nemá proti sestrám šanci, ale nyní se misky vah překlopily a ona získala nad sestrami převahu. Má však naději na štěstí, když jejími žilami proudí jed?

Autorka: Kendare Blake

Kamarád z planety Merton – Koho z nás by nezajímaly nevysvětlitelné záhady? Sandra je jimi přímo posedlá. A co teprve, když se v její vesnici objeví kruhy v obilí? Sany je jimi přitahována magickou silou. Tajemné síly jí napovídají, že má před sebou nadpozemský úkol.

Autorka: Věra Řeháčková

Marco Polo : minibiografie cestovatele a přítele Velkého chána – Příběh jednoho z nejznámějších cestovatelů všech dob.

Autor: José Morán

Moje “drahé” babičky – Ahóóój! Je to tady! Přijela babička Nonna ze Španělska, která ví všechno nejlíp a pořád nás všechny opravuje. Vrchol byl, když se nastěhovala do mého pokoje a vylepšila ho “po svém”. Nejhůř ji ale snáší moje druhá “normální” babička. Pohádají se?

Autorka: Karen McCombie

Příběhy Septimuse Heapa. Syren – V pátém pokračování fantastické série se Septimus se svým drakem Ohnivákem vydává znovu na dalekou pouť přes moře, aby přivezl své přátele zpátky domů.

Autorka: Angie Sage

Půlměsíční město. Rod země a krve – Bryce je 25 a žije už dva roky sama po záhadné vraždě svých přátel. Případ byl uzavřen a považován za ukončený dokud o dva roky později vrah neudeří znovu a nezabije další lidi naprosto stejným způsobem. Bryce se stane hlavní podezřelou neboť každou z obětí viděla jako poslední. Aby dokázala svou nevinu musí případ vyřešit a tak dostane tvz. ochránce a pomocníka Hunta Athalara. Společně pátrají a pravda, která vyjde najevo by je ani v nejdivočejších snech nenapadla.

Autorka: Sarah J. Maas

Rodinné svátky a oslavy – Kniha zachycuje a popisuje nejdůležitější okamžiky v životě člověka od narození po smrt.

Autorka: Alena Vondrušková

Zlaté srdce Tracy Beakerové – Na Skládce, tedy v dětském domově, slaví všichni svátek svatého Valentýna, ale Tracy Beakerové připadají všechna ta přáníčka a dárečky sentimentální a trapná, dokud sama také nedostane dárek! Malý Péťa by s ní totiž rád chodil, a proto se rozhodne, že jí dá velmi drahocenný přívěsek po babičce – zlaté srdce.

Autorka: Jacqueline Wilson