Místní knihovna ve Strážově je organizační složkou Města Strážov

Ing. Jan ADAMEC
jan.adamec@strazov.cz

Novinky pro dospělé

Dobrodruhům – Cestování si nikdy nenaplánujete na sto procent – vždy vás něco překvapí. Ví to i oblíbená herečka a cestovatelka Tereza Ramba (Voříšková). Za dva roky navštívila dvacet zemí a rozepsala se o jejich známých i nečekaných podobách. Ať už máte sami neklidného cestovatelského ducha, nebo radši jenom jezdíte prstem po mapě, Tereziny zážitky v kombinaci s autentickými fotografiemi a ilustracemi jsou natolik inspirující, že vás začnou svrbět pohorky.

Autorka: Tereza Ramba

Kia ora e hoa : příběh ze země Aotearoa – Kia ora e hoa – příběh ze země Aotearoa – se odehrává v rozmezí sedmnácti let na Novém Zélandu. Je to nejen cestopis, ale především příběh člověka o jeho osudové cestě, kterým není nikdo jiný než autor sám.

Autor: Petr Nazarov

Nečekaný návrat Josephine Foxové – Detektivní příběh odehrávající se ve zdánlivě poklidném anglickém městečku na jaře roku 1941.

Autorka: Claire Gradidge

Pandemie – Známý autor medicínských thrillerů vrací na scénu doktora Jacka Stapletona, který vyšetřuje záhadnou příčinu náhlých úmrtí. Když v newyorském metru zkolabuje mladá žena a následně umírá, lékař Jack Stapleton si připomene, jak před sto lety zabíjela chřipka. V obavě, aby se historie neopakovala, zahajuje pátrání pečlivou pitvou. Objevuje podivnou skutečnost, že zemřelá měla transplantované srdce, ovšem podle DNA své vlastní. Jsou ve hře geneticko-biologické manipulace, neetický obchod s orgány, nebo ještě něco dalšího – nová, uměle vytvořená nemoc? Jak Jack shromažďuje odpovědi, utahuje se smyčka smrti, ovládaná šedými eminencemi medicíny a byznysu, i kolem něj.

Autor: Robin Cook

Slzy a smích – Slzy a smích. Štěstí a neštěstí. Stejně jako v životě nás všech se prolínají i v osudech dvou žen: Evy a Kamily. Eva je učitelka na základní škole, žije ve spokojeném manželství a zdá se, že jí ke štěstí nic nechybí. Kamila je na mateřské dovolené, má dvě nádherné dcerky a skromné sny, které jako by se jí čím dál víc vzdalovaly. Dvě ženy, dva osudy. V jednom místě se jejich životy protnou a posléze se z nich stanou kamarádky. Na první pohled úplně odlišné a přitom v mnohém tolik podobné.

Autorka: Táňa Keleová-Vasilková

Tajemná legenda Mayů – Archeoložce Karen se podařilo rozluštit nápisy na mexické kamenné stéle, proto nechápe, proč je z projektu náhle odvolána. Když najde kancelář i byt zpřeházené, dojde jí, že někdo všemi prostředky usiluje o výsledky její práce. Rozhodne se okamžitě odcestovat do neprostupné mexické džungle…

Autor: Stanley Struble

Volným pádem – Půvabná Linda je po svatbě se sebevědomým Bohdanem přesvědčená, že našla muže snů. Zamilovaná zprvu ani nevidí, že s ní partner obratně manipuluje, aby na něm byla zcela závislá. Jakmile otěhotní, přestane manželovy manévry řešit a věnuje se hlavně mateřství. Stačí však jedno setkání s bývalým milencem a všechno je rázem na prach. Majetnický Bohdan se s Lindou rozvádí a mladá žena se s čtyřletou dcerkou ocitá v kritických finančních potížích.

Autorka: Markéta Harasimová

Životice : obraz (po)zapomenuté tragédie – Životice: malá vesnice uprostřed Těšínského Slezska. Po Mnichovu zabrána Polskem, po 1. září 1939 se jako dobyté území stává součástí Říše. Během války zde tudíž panovaly zcela jiné poměry než v protektorátu. Probíhala tu největší germanizační akce v Evropě. Kdo se nepodvolil, byl vysídlen nebo skončil v lágru. Účast na veřejných popravách byla povinná. Stanný soud zasedal téměř nepřetržitě – často přímo v bloku smrti nedalekého koncentračního tábora Auschwitz (Osvětim).

Autorka: Karin Lednická

Webové odkazy

Vyhledávače
Google www.google.com