Informace

Místní knihovna ve Strážově je organizační složkou Města Strážov
Místní knihovna ve Strážově
Informační středisko Strážov
 
Jana Tremlová
jana.tremlova@seznam.cz 
 
Strážov 71 
340 21 Janovice
tel: +420 376 382 338
knihovna@strazov.cz
 

Výpůjční doba :

 

Pondělí: 8.00–11.30
a 12.00–18.00 hod.

 

Úterý: 8.00–11.30
a 12.00–16.00 hod.

 

Středa: 8.00–11.30
a 12.00–17.00 hod.

 

Čtvrtek: 8.00–11.30
a 12.00–16.00 hod.

 

 

Správce stránek:
Ing. Jan ADAMEC
jan.adamec@strazov.cz
 

Novinky pro dospělé

Cop – Tři ženy žijící ve třech různých světadílech, tři osudy: Indka, která patří k nejnižší společenské vrstvě – Italka, jež zdědí rodinnou firmu – Kanaďanka, která má skvělou kariéru v právnické firmě. Všechny tři spojuje touha po důstojném životě. Nikdy se spolu nesetkají, nevědí o sobě; a přesto se mezi nimi vytvoří intimní pouto – symbolické pouto vzpoury proti nepřízni osudu.

Autorka: Laetitia Colombani

Jezero naděje – Aby po smrti rodičů uživila sebe i svou mladší sestru, přijme Nona práci v loveckém kempu u jezera. Místo zrovna nekypí životem, a tak to vypadá na poklidné léto. O vzruch se postará problémový host, z něhož se vyklube nový majitel kempu Simon.

Autorka: Dorothy Garlock

Kopí osudu – Po odchodu z armády se Leon Courtney stane v Africe profesionálním lovcem divoké zvěře. Když nevyzpytatelnou divočinou provází německého velkoprůmyslníka, jehož továrny vyrábějí letouny pro armádu německého císaře, odhalí nekalé plány na oslabení britských sil.

Autor: Wilbur Smith

Málo černý Varlata –  Humorné příběhy s tématy k zamyšlení. Spisovatelka popisuje život na spodních příčkách britského společenského žebříčku a sleduje soužití rozdílných etnik.

Autorka: Iva Pekárková

Místo na slunci – Jacqueline se s manželem vydá na plavbu přes oceán, aby se usadili v Austrálii. Když konečně spatří pevninu, Henry své ženě oznámí, že se na palubě zamiloval a že se s ní chce rozvést. Šokovaná Jacqueline vystoupí v přístavu zcela bez prostředků, a protože nic neumí, nezbývá jí než přijmout práci na farmě. Avšak cestu jí zkříží dva bratři: Ben a Nick.

Autorka: Elizabeth Haran

Ohnivá laguna – Annabell a Gordon přišli při výbuchu vulkánu o jedinou dceru Elizabeth. Annabellina matka od té doby svou dceru jen šikanuje a vyčítá jí, že Elizabethinu smrt zavinila. Po matčině těžkém zranění se Annabell po letech setká se svými sestrami – a najevo začnou vycházet podivná rodinná tajemství.

Autorka: Laura Walden

Osudu neutečeš – Někdy zavřu oči a mám pocit, že se to nikdy nestalo Začalo to tak nevinně. Odmlčela jsem se a na pár vteřin se zasnila, dveře uplynulých událostí se přede mnou začaly pomaloučku a zlehounka otevírat…

Autorka: Iva Hlaváčková

Spolu i bez sebe – Robbie a Emily spolu strávili celá desetiletí. Měli šťastný a bohatý život s dětmi a vnoučaty. Jejich láska zůstala stejně silná jako v den, kdy se poprvé setkali a jejich životy se navždy změnily. Museli tehdy učinit těžká rozhodnutí a hodně obětovat, aby mohli být spolu. Nic jiného jim ale nezbývalo, celou tu dobu totiž skrývali hrozné tajemství. A byli odhodláni udělat cokoli, aby nikdy nevyšlo najevo.

Autorka: Julie Cohen

Staré panny – Život neprovdaných dívek nebyl v minulých dobách, přibližně do konce první světové války, jednoduchý. Na venkově pak tiché i zjevné opovržení k těm, které si nedokázaly najít ženicha, přetrvávalo až do konce první poloviny minulého století. Pokud nebyly tyto ženy – či vlastně slečny – dostatečně zámožné a tedy nezávislé, byly vystaveny různým ústrkům a posměchu, často i ze strany vlastní rodiny.

Autorka: Vlasta Pittnerová

Tatérka – Mladý policista Francis a tatérka Marni společně hledají sériového vraha, který stahuje svoje oběti z kůže a krade jim jejich tetování. Renomovaná tatérka Marni Mullinsová objeví během tetovacího veletrhu v Brightonu v kontejneru zohavenou mrtvolu. A jak se záhy ukáže, mrtvol bude více.

Autorka: Alison Belsham

Zlomená země. Brána z obelisků –  Pokračování výjimečné fantasy dystopie z daleké budoucnosti Země. Essun se musí načas vzdát pátrání po dceři a stát se součástí podzemního spolku, kde lidé a orogéni žijí v křehkém příměří. Tuší ale, že je to dočasné a že to – jako všude jinde a tolikrát předtím – skončí tragicky. Moc orogénů, jíž by se také mohlo říkat magie, vyvolává u lidí strach a nenávist. Essunina ztracená dcera Nassun se v tomto pokřiveném světě snadno může stát právě takovým monstrem, jakého se všichni bojí.

Autorka: N. K. Jemisinová

 

 

Webové odkazy

Vyhledávače  
Google www.google.com
Seznam www.seznam.cz
Jyxo www.jyxo.cz
Atlas www.atlas.cz
Centrum www.centrum.cz
Tiscali www.tiscali.cz
Volný www.volny.cz

 

NK Praha www.nkp.cz
Sdružení uživatelů LANius www.skat.cz
SKIP www.skipcr.cz
Lanius www.lanius.cz
Ikaros www.ikaros.cz
Caslin – jednotná informační brána www.jib.cz
Knihovny podle Seznamu www.seznam.cz
České zoologické bibliotéky www.biblioteka.cz
Knihy na internetu www.knihservis.cz
Internetová knihkup. www.knihy.cz
Jednotná informační brána
www.jib.cz
www.KNIHOVNA.cz
www.knihovna.cz
Česká bibliografická databáze www.cbdb.cz