Články z akcí

Gelové svíčky a olejové lampy

Dne 4. 11. 2011 proběhl v Místní knihovně ve Strážově – Hobby klubu výtvarný kurz – Gelové svíčky. Svíčky můžeme používat při nejrůznějších příležitostech. Ještě krásnější pohled na zapálenou svíčku je, když si ji vyrobíme sami podle vlastní fantazie. Při výrobě gelových svíček jsme na dno sklenky dali různé dekorace (kamínky, korálky, mušličky, koření aj.), zasadili knot a pomalu zalili rozpuštěným bezbarvým gelem. Ve dnech 9. 11. 2011 a 10. 11. 2011 proběhly výtvarné kurzy s názvem Olejové lampy. Kurzy byly určeny pro žáky ZŠ Strážov. Výroba olejových lamp je podobná výrobě gelových svíček. Jen místo bezbarvého gelu jsme použili lampový olej. Každá hotová svíčka i lampa byla zajímavá a originální.

Slavnostní tabule

Dne 8. 11. 2011 Místní knihovna ve Strážově - Junior klub navštívil s děvčaty 6. - 7. třídy ZŠ Strážov Pekařství a cukrářství Na Zemědělce. Proběhla zde přednáška včetně ukázek na téma "Slavnostní tabule". Paní učitelka odborného výcviku, Eva Sedláčková, nás seznámila s provozem a nakonec si zkusily dívky  ozdobit dorty samy. Na závěr kulturně-vzdělávací akce jsme také navštívily Restauraci a ubytovací zařízení (penzion) Na Zemědělce.

Projekt byl podpořen Plzeňským krajem.     

Cestování s knihovnou

I v tomto roce se Místní knihovna ve Strážově připojila k celostátní akci Týden knihoven. Letošní motto znělo 15. kraj České republiky – kraj knihoven. V tomto týdnu navštívila naši knihovnu Martina Drijverová, spisovatelka knih pro děti, autorka televizních pořadů, rozhlasových her a seriálů, audiokazet a divadelních her, která si se žáky 1. až 5. třídy ZŠ Strážov povídala o své nové knížce Kamarádi z velké dálky. Seznámila děti s životem jejich vrstevníků, žijících v odlišných podmínkách a zdůraznila, co mají naše děti s těmito dětmi společného.

Více informací zde

Archiv zde

Počet článků: 23  Stránka: 

01